Az OVSEE négyesfogata – Oroszlányi sikerek az Európa-bajnokságokon

Az Oroszlány Városi Súlyemelő és Erőemelő Egyesület az idei évben négy versenyzővel vett részt a korosztályos Európa bajnokságokon, négy különböző korosztályban.

A versenyzők felkészülése kitartó és lelkiismeretes volt, ami a kiváló eredményekben meg is mutatkozik.

Először az U15-17-es korosztály szerepelt augusztus végén Lengyelországban.

Ezen a megmérettetésen Eszenyi Fanni és Ehrlich Panka vett részt.

Ehrlich Panka serdülőként az 59 kg-os súlycsoportban versenyzett csodálatos egyéni csúcsokkal, csupán egy kilogrammal lemaradva a bronzéremről a szakításban. Panka sikert sikerre halmoz, tehát most sem maradhatott el az országos csúcs, négy új magyar rekordot döntött.  Szakítás: 70kg – 4.hely Lökés: 83kg – 4. hely Összetett eredmény: 153kg – 5.hely

Eszenyi Fanni az U15-17-es Európa bajnokság ifjúsági korosztályában a 49kg-os súlycsoportban szerepelt. A kilencedik helyen zárta a versenyt, szakításban 10. míg lökésben a 8. helyen végzett.  Szakítás: 50kg – 10.hely Lökés: 67kg – 8.hely Összetett eredmény: 117kg – 9.hely

Fanni egy igazán erős mezőnyben kihozta magából a legjobbat, szépen helyt állt.

Ezek után Finnország adott otthont a Junior-U23-as Európa bajnokságnak szeptember végén.

Ezúttal Talabér Szonja és Lucz Levente öregbítette az egyesület és a város hírnevét.

Talabér Szonja az U23-as korosztályban, 45 kg-os súlycsoportban az előkelő negyedik helyen zárta az összetett versenyt. Szonja úgy érte el ezt az eredményt, hogy a mindennapi edzések mellett két helyen is dolgozik, illetve főiskolai tanulmányait végzi.  Szakítás: 48kg – 4. hely Lökés: 55kg – 4. hely Összetett eredmény: 103kg: – 4. hely

Lucz Levente junior korcsoportban, 109kg-os súlycsoportban, egy erős mezőnyben a 6. helyen végzett, egyéni csúcsokat emelve. Levente mindezt az eredményt távol otthonától érte el, úgy, hogy hátrahagyott mindent, – család, iskola, barátok és az egyesülethez igazolt. Szakítás: 135kg (egyéni csúcs) – 6. hely  – Lökés: 162kg – 6. hely Összetett eredmény: 297kg egyéni csúcs – 6.hely

Mind a négy versenyzőről el lehet mondani, hogy kitartóak, fanatikusak, ha a sportról van szó és céltudatos súlyemelők! Mindez a mai versenysportban nagyon ritka! Ezért is kell megbecsülni őket!

Az egyesület vezetése gratulál és köszönetet mondd az eredményekért! – tájékoztatott bennünket Likerecz Attila, az Oroszlány Városi Súlyemelő és Erőemelő Egyesület elnöke és vezető edzője.

Be the first to comment on "Az OVSEE négyesfogata – Oroszlányi sikerek az Európa-bajnokságokon"