Ítélet a 91 éves sértettet kifosztó oroszlányi férfi ügyében

/Rákóczi út. A kép illusztráció – Fotó: Nagy Pál/

A kifosztás bűntette miatt indult ügyben a Tatabányai Járási Ügyészség vádirata alapján a Tatabányai Járásbíróság jogerős büntetővégzést hozott azzal az oroszlányi  férfival szemben, aki 91 éves sértettől lopott.

A vádirat szerint a 91 éves sértett férfi járókerettel közlekedik. Az elkövető férfi 2025. január 30-án beszélgetésbe elegyedett sértettel, ezután a sértett a lakóhelyére indult, az elkövető hazáig követte őt. Amikor sértett belépett a lakásába, a férfi kitámasztotta az ajtót, a sértett után bement a lakásba.

Az elkövető a  szobából 2.000,-Ft értékű aprópénzt vett magához, ezután a konyhában a sértett tiltakozása ellenére a sértett  nyakából a 117.936,-Ft értékű arany nyakláncot levette azzal, hogy azt elviszi a feleségének.

Az elkövető ezt követően az eltulajdonított tárgyakkal távozott a lakásból, majd a sértett arany nyakláncát még aznap zálogházban 95.000,-Ft-ért értékesítette.

A nyomozó hatóság a nyakláncot a zálogházban lefoglalta, és sértettnek kiadta.

Az ügyészség a vádirata alapján a bíróság az elkövetővel szemben tárgyalás nélkül 1 év 10 hónap, végrehajtásában 3 évre felfüggesztett börtönbüntetést, valamint 119.936,-Ft. összegben meghatározott vagyonelkobzást szabott ki – tájékoztatott bennünket Dr. Horváth Sándor, a Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője.

Be the first to comment on "Ítélet a 91 éves sértettet kifosztó oroszlányi férfi ügyében"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*