Hosszabbítás után kapott ki az OSE

A Sopron 80-68-ra nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB I hetedik helyéért zajló párharc első mérkőzésén, míg az alsóházi rájátszásban a Kaposvár, az Atomerőmű és a Kecskemét ünnepelhetett szombaton.

Debrecenben a vendégek már a mérkőzés elején elléptek és előnyüket a mérkőzés végéig folyamatosan növelték, így győzelmük nem forgott veszélyben. A párharc kedden folytatódik Sopronban.

A Kaposvár előbb hosszabbításra mentette, majd megfordította a mérkőzést hazai pályán az MVM-OSE Lions ellen (109-101). Hasonlóan pontgazdag mérkőzést játszott egymás ellen az Atomerőmű és a Szedeák, a meccs pedig többek között Ryan Woolridge remek teljesítményének és 34 pontjának köszönhetően az Atomerőmű sikerével zárult.

A Kecskemét szintén hazai győzelmet ünnepelhetett a Körmend ellen.

Eredmények:

a 7. helyért, 1. mérkőzés:

Debreceni EAC-Sopron KC 68-80 (16-30, 14-11, 23-28, 15-11)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Sopron javára.

alsóházi rájátszás, 6. forduló:

Kometa Kaposvári KK – MVM-OSE Lions 109-101 (24-29, 27-20, 23-25, 18-18, 17-9) – hosszabbítás után

Atomerőmű SE – SZTE-Szedeák 112-108 (35-25, 30-36, 33-23, 14-14)

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Egis Körmend 79-73 (24-16, 16-14, 23-26, 16-17)