Tornacsarnokot építenek Dadon

/A képen a Művelődési Ház – Fotó: dad.hu/

A dadi református egyházközség megkezdte egy 1700 négyzetméteres tornacsarnok építtetését, az intézményt az általános iskola diákjai és rendezvényeken a település lakosai használhatják – mondta el a gyülekezet presbitere az MTI-nek.

Szücs Attila tájékoztatása szerint a beruházásra 1,1 milliárd forint állami támogatás nyertek el. Az építkezést egy helyi vállalkozó végzi, a tervek szerint 2023 szeptemberéig.

A Komárom-Esztergom megyei településen a református egyházközség tartja fenn a község művelődési házát és az általános iskolát. Az oktatás jelenleg három telephelyen működik, ebből kettő az önkormányzattól bérelt ingatlan, valamint egy 18. századi barokk épület. Itt található a jelenleg használt 54 négyzetméteres tornaszoba.

Az új tornacsarnokban 615 férőhely lesz, kézilabda, kosárlabda, röplapda, valamit atlétika, birkózás és vívás gyakorlására alkalmas felszerelésekkel és kiszolgáló létesítményekkel.

-MTI-

Be the first to comment on "Tornacsarnokot építenek Dadon"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*