Hazai győzelem

/A kép illusztráció – Fotó:Pixabay/

A Körmend kétszeri hosszabbításban kerekedett vendéglátója, a Debrecen fölé a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

A rendes játékidő 73-73-mal zárult, az első ötperces ráadás után pedig 78-78-at mutatott az eredményjelző. A találkozó legeredményesebbje a négyes győzelmi sorozatnál járó körmendiek légiósa, az amerikai Xavier Thames lett 26 ponttal, debreceni részről a szerb Djordje Drenovac 21-ig jutott.

Az Alba Fehérvár harmadik találkozóján első vereségét szenvedte el, miután öt ponttal alulmaradt Oroszlányban a hárommeccses nyeretlenségét megszakító Lions vendégeként.

Az Atomerőmű meccsén is öt pont döntött a házigazda paksiak javára, a vendég Szeged egymást követő harmadik bajnokiját vesztette el.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):

DEAC-Egis Körmend 83-87 (16-24, 20-15, 13-18, 24-16, 5-5, 5-9) – kétszeri hosszabbítás után

OSE Lions-Alba Fehérvár 91-86 (19-24, 19-18, 22-17, 31-27)

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-Szedeák 71-66 (18-21, 22-16, 11-14, 20-15)